WARAS
09.07-09-08.2021
Wernisaż i otwarcie nowej przestrzeni 09.07.2021 / 19-21
fb.me/e/2iddCpyB9

POGODA
Hala 49A / Plac Dyrekcji
Gdańsk, Stocznia Cesarska
goo.gl/maps/qNrBxSedos4QZZNB8

Wystawa Mariusza Warasa prezentuje kilka cyklów prac: od najnowszych, komentujących aktualne wydarzenia medialne i społeczno-polityczne za pomocą cyfrowych makiet z kloców. Dokumentacja „ruchomych murali” używanych w postindustrialnych przestrzeniach między innymi w Kolumbii i na Sycyli. Cykl „Tytanów”, pojawiających się w miejscach związanych z tradycją robotniczą. Dmuchane, przeskalowane obiekty wchodzą w grę z, niedostępną do tej pory dla odwiedzających gdańską stocznię, przestrzenią Hali 49A. Klamrą wystawy są zabawki i zabawa: z językiem, przestrzenią, kontekstami.

Mariusz Waras urodzony w 1978 w Gdyni, doktor habilitowany, profesor Akademii Sztuki w Szczecinie, gdzie prowadzi Pracownię Obrazu i Street Artu na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów. Od nowego roku akademickiego profesor Akademi Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie będzie prowadził pracownię Street Artu w katedrze Architektury Przestrzeni Kulturowych. Oprócz pracy akademickiej, zajmuje się projektowaniem graficznym, tworzeniem instalacji przestrzennych i malarstwem wielkoformatowym. To właśnie jako twórca murali, w szczególności wczesnego projektu „M-city’ – który stał się niejako jego stylistyczną wizytówką, Mariusz Waras rozpoznawany jest obecnie jako jeden z najważniejszych światowych twórców street-artu. Jest również kuratorem wystaw i wydarzeń artystycznych.

waras.pl
@stencilcity
facebook.com/waras.mariusz

organizator / POGODA
KOLEKTYW POGODA zajmuje się zarządzaniem szeroko pojętą kulturą. POGODA narodziła się na Stoczni Gdańskiej i działa głównie na jej terenie.
kolektywpogoda.org

partner / STOCZNIA CESARSKA
Projekt rewitalizacji w samym sercu Młodego Miasta i Gdańska. Miejsce historyczne w którym napiszemy nowe historie.
stoczniacesarska.pl

powered by / DICTADOR

Pochodzący z Kolumbii rum Dictador to nowoczesny i luksusowy produkt, doskonale pasujący do obecnego stylu życia i ludzi wymagających od niego czegoś więcej. Jednocześnie rum ten bardzo ceni sobie tradycyjne wartości i podkreśla własne pochodzenie, chętnie dzieląc się historią marki, która ma już ponad sto lat. Dictador to jednak nie tylko rum. Marka organizuje i odpowiada za niezwykle ciekawe projekty mające na celu inspirowanie społeczności skupionej wokół tego bardzo popularnego na świecie alkoholu. W projekcie Dictador Art Masters marka współpracuje z artystami, będąc tym samym mecenasem kultury. Kuratorem projektu DAM jest Mariusz Waras.
dictador.com