WARAS. Film z otwarcia.

Krótkie, trzyminutowe podsumowanie wystawy Mariusz Waras w  Hali49A Stocznia Cesarska zarejestrowane przez naszego wspaniałego ogrodnika Michała znanego bardziej jako Trojak Weltmeister. 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

WARAS

09.07-09-08.2021

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

POGODA

Hala 49A / Plac Dyrekcji

Gdańsk, Stocznia Cesarska

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Wystawa Mariusza Warasa prezentuje kilka cyklów prac: od najnowszych,  komentujących aktualne wydarzenia medialne i społeczno-polityczne za pomocą cyfrowych makiet z kloców. Dokumentacja „ruchomych murali” używanych w postindustrialnych przestrzeniach między innymi w Kolumbii i na Sycyli. Cykl „Tytanów”, pojawiających się w miejscach związanych z tradycją robotniczą. Dmuchane, przeskalowane obiekty wchodzą w grę z,  niedostępną do tej pory dla odwiedzających gdańską stocznię, przestrzenią Hali 49A. Klamrą wystawy są zabawki i zabawa: z językiem, przestrzenią, kontekstami.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Mariusz Waras

urodzony w 1978 w Gdyni, doktor habilitowany, profesor Akademii Sztuki w Szczecinie, gdzie prowadzi Pracownię Obrazu i Street Artu na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów. Od nowego roku akademickiego profesor Akademi Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie będzie prowadził pracownię Street Artu w katedrze Architektury Przestrzeni Kulturowych. Oprócz pracy akademickiej, zajmuje się projektowaniem graficznym,  tworzeniem instalacji przestrzennych i malarstwem wielkoformatowym. To właśnie jako twórca murali, w szczególności wczesnego projektu „M-city’ – który stał się niejako jego stylistyczną wizytówką, Mariusz Waras rozpoznawany jest obecnie jako jeden z najważniejszych światowych twórców street-artu. Jest również kuratorem wystaw i wydarzeń artystycznych.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

organizator / Kolektyw Pogoda

partner / Stocznia Cesarska

powered by / Dictador

#pogodahq #gdansk #stocznia #stoczniacesarska #mariuszwaras #mcity #mural #graffiti #streetart #contrmporaryart #urbanart