Norbert Delman. Eden

Wystawa Norberta Delmana
POGODA, Stocznia Cesarska, hala 49A
28 sierpnia, godzina 19

Kolektyw Pogoda i PRPGND zapraszają na wystawę Norberta Delmana pt. „Eden” w Stoczni Cesarskiej Hala 49a.Eden Norberta Delmana to ogród nowego życia rodzącego się na gruzach zapomnianego już świata. Życie to nie przypomina jednak tego, które tak dobrze znamy – jest sztuczne, imituje organiczne formy, ale nigdy się nimi nie staje. Wyrasta z pyłu, brudu i syfu, który pozostawia po sobie ludzka cywilizacja i pełne bezwiednej nadziei ewoluuje w coś lepszego. W przestrzeni stoczniowej hali zalęgła się wczesna forma tego syntetycznego życia i po woli się po niej rozprzestrzenia, opanowując kolejne obszary.

Wystawa potrwa do 26 września.

NORBERT DELMAN 
Urodzony w 1989 w Warszawie, gdzie mieszka i pracuje. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni Mirosława Bałki w latach 2014, studiował sztuki piękne w University College Falmouth (Wielka Brytania). Jest także inicjatorem przestrzeni artystycznej Stroboskop w Warszawie. 
Jego prace były prezentowane między innymi w: Gustav Saitz Museum (2021), Muzeum Sztuki Nowoczesnej (2021,2016), Galeria Foksal (2019), CSW Zamek Ujazdowski Warszawa w (2018,2017,2014), Contemporary Art Centre (CAC) Wilno (2018), Biennale de la biche (2017), Muzeum Historii Jugosławii (2016), LUDWIG MÚZEUM w Budapeszcie (2016), Edinburgh Sculpture Workshop (2014), w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie (2013), MODEM CCA w Debreczynie w (2011). Otrzymał następujące rezydencje: dla polskiego artysty w MeetFactory (2018) Czechy, WRSW | BRLN (2016) Niemcy , ESW w UK (2014), InterModem w Centre for Modern and Contemporary Arts w Debreczynie, Węgry (2011). Stypendysta Ministra Kultury 2016.KOLEKTYW POGODAZajmuje się zarządzaniem szeroko pojętą kulturą. POGODA jest aktywna w obrębie sztuki współczesnej, analizuje również związki między architekturą, designem, sztukami wizualnymi i biznesem. 

KOLEKTYW POGODA
powstał w 2021 roku w Gdańsku, jako niezależna inicjatywa tworzona przez ludzi związanych ze sztukami wizualnymi, architekturą oraz designem. 
Siedzibą i głównym miejscem działań POGODY jest historyczna hala 49A na terenie Stoczni Cesarskiej w Gdańsku. POGODA działa głównie na terenach postoczniowych, ale nie ogranicza się do jednego obszaru. Projekty i wydarzenia mają miejsce między innymi w budynku Dyrekcji Stoczni Cesarskiej, a także w otwartej przestrzeni – czasowe murale we współpracy z POLEXIT Gallery, projekt graficzny Typo Gallery na budynku 175A oraz mniejsze formy w różnych zakątkach Stoczni Cesarskiej

PRPGND
(Propaganda)Propaganda zajmuje się wytwarzaniem i promowaniem sztuki współczesnej Przez ponad 10 lat działalności trwale wpisała się w kulturalny krajobraz Warszawy, organizując wystawy sztuki, interdyscyplinarne projekty kulturalne oraz realizacje w przestrzeni publicznej, a także współtworząc Warsaw Gallery Weekend — jedno z największych cyklicznych wydarzeń artystycznych w regionie. 
Kuratorem Propagandy jest Jacek Sosnowski, twórca projektów i wydarzeń takich jak Warsaw Gallery Weekend, Peripheries of Europe / Europe of Peripheries, Magmatism czy Martin Scorsese Presents Masterpieces of Polish Cinema, a także licznych wystaw w polskich i zagranicznych instytucjach sztuki współczesnej.

Partnerem wydarzenia jest Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku.