THEOXTURA / THEOSONE

TEOTEXTURA / Theosone / 2022
Typo gallery / Kolektyw Pogoda / Stocznia Cesarska


Adam Romuald Kłodecki aka Theosone

Polski kaligraf, tatuator, projektant, artysta uliczny. Ambasador marki Chopin Watches oraz sponsorowany artysta marki Cheyenne Professional Tattoo Equipment.

Urodzony w 1984 roku w Białymstoku. Absolwent Liceum Plastycznego w Supraślu oraz Wzornictwa i Komunikacji Wizualnej na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (dyplom magisterski w roku 2009 w Pracowni Projektowania Produktu pod kierownictwem Prof. Marka Adamczewskiego). Pasjonat pisania, kolekcjoner bakcyli. 

Po kilku latach pracy artystycznej i projektowej w Gdańsku przeniósł się do Warszawy, a w roku 2014 przeprowadza się wraz z rodziną do Berlina by poświęcić się sztuce tatuażu. W roku 2017 otworzył swoje studio i galerię: Scriptorium Berlin, które skupia międzynarodowych artystów w dziedzinie tatuażu, kaligrafii, szyldownictwa tradycyjnego, projektowania graficznego czy sztuki ulicy. Stale współpracuje z marką Montblanc oraz podróżuje po świecie z różnego rodzaju projektami czy warsztatami artystycznymi.Wraz z żoną, malarką Anną Taut tworzą duet muralowy ,ATAK’.

kurator /  Mariusz Waras
film, zdjęcia / Mariusz Waras